Compensatieregeling kosten eHerkenning

Ondernemers en werkgevers die eHerkenning nodig hebben om zelf aangifte te doen, krijgen compensatie voor de extra kosten.

Bel ons op
0412 - 64 56 55

Doet u zelf aangifte via Mijn Belastingdienst Zakelijk, het nieuwe portaal voor ondernemers en hebt u daarvoor eHerkenning nodig om in te loggen? Dan hebt u alsnog recht op compensatie voor de kosten van eHerkenning.

Wat krijgt u?
De regeling compenseert 1 eHerkenningsmiddel per organisatie per jaar. De compensatie is op jaarbasis. De regeling start (met terugwerkende kracht) vanaf 1 januari 2020 en duurt 2 jaar. De vergoeding wordt aan u uitbetaald en geldt alleen voor het speciale Belastingdienst EH3-inlogmiddel. Ook als u al een inlogmiddel hebt en dit om wilt laten zetten. Er wordt ongeveer € 24 vergoed: de prijs van een Belastingdienst EH3-inlogmiddel. Vanaf augustus 2020 kunt u de vergoeding online aanvragen via de site van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, rvo.nl.

Tip: Bent u bijvoorbeeld DGA en hebt u vanwege de invoering van eHerkenning tot 1 juli 2020 uitstel gekregen voor het zelf doen en betalen van de loonaangiften? En hebt u ook daadwerkelijk nog geen aangifte over een tijdvak in 2020 gedaan? Dan wordt het uitstel automatisch verlengd tot 1 augustus 2020. Zo hebt u extra tijd voor de aanschaf van eHerkenning.

Hebt u uitstel tot 1 juli 2020, maar al aangifte gedaan over een tijdvak in 2020? Dan wordt het uitstel niet verder verlengd. Zorg ervoor dat u vóór 1 juli uw aangiften indient en betaalt voor tijdvakken met een uiterste aangiftedatum voor 1 juli 2020.

Meer nieuws

Algemeen

Bron van inkomen ondanks negatieve resultaten

Betekent een slecht jaar voor een zelfstandige dat geen sprake meer is van een bron van inkomen zodat kostenaftrek vervalt?

Lees meer

Algemeen

Outplacementkosten onbelast vergoeden

De kosten van outplacement kunt u als werkgever onbelast vergoeden. Wat zijn de spelregels?

Lees meer

Algemeen

Bedrijfsopvolgingsregeling en uitbreiding belang

Geldt de bedrijfsopvolgingsregeling (BOR) ook voor een pas uitgebreid belang in de dochter-BV?

Lees meer