Belastinguitstel corona tot 1 januari aanvragen

Bel ons op
0412 - 64 56 55

Hebt u nog geen uitstel voor de betaling van belastingschulden verzocht, of wilt u dat nogmaals doen? U kunt tot 1 januari 2021 een beroep doen op het versoepelde uitstelbeleid. Als u aan de voorwaarden voldoet, komt u daarnaast in aanmerking voor de aflossingsregeling van 36 maanden voor de opgebouwde belastingschuld.

Digitaal uitstelportaal
De Belastingdienst heeft het digitale uitstelportaal op woensdag 4 november weer opengesteld om het indienen van een verzoek om uitstel zo makkelijk mogelijk te maken. Uitstelverzoeken die sinds 1 oktober 2020 op een andere manier bij de Belastingdienst binnen zijn gekomen, worden ook conform het versoepelde uitstelbeleid behandeld.

Afbetalingsregeling
Vanaf 1 juli 2021 begint de afbetaling van de openstaande belastingbedragen waarvoor u bijzonder uitstel van betaling hebt gekregen. U krijgt van 1 juli 2021 tot 1 juli 2024 de tijd om uw belastingschuld af te lossen. U betaalt dan 36 maanden lang elke maand een vast bedrag. Als u eerder wilt afbetalen, kan dat natuurlijk. Ook kunt u naast het vaste maandelijkse bedrag extra aflossen.

Tijdelijke verlaging invorderingsrente
Als u een aanslag niet op tijd betaalt, moet u normaal gesproken 4% invorderingsrente (de te betalen rente als u een aanslag niet op tijd hebt betaald) betalen vanaf het moment dat de betaaltermijn is verstreken. Veel ondernemers zullen het de komende tijd financieel nog steeds moeilijk hebben. Daarom blijft het eerder aangepaste tarief van de invorderingsrente tot en met 31 december 2021 op 0,01%. Dit zorgt ervoor dat u de komende tijd ook vrijwel geen rentekosten heeft op de belastingschuld die u gaat aflossen.

Tip: Uitstel betekent geen afstel. We adviseren u graag over het aanvragen van uitstel. Uiteraard helpen we u ook graag bij de aanvraag zelf.

Meer nieuws

Algemeen

Bijtellingspercentages auto 2025

In 2025 zien we acht bijtellingspercentages voor de auto van de zaak. Hoe zit dat?

Lees meer

Algemeen

Kabinet zet wetsvoorstel werkelijk rendement box 3 door

Het kabinet drukt het wetsvoorstel box 3 ondanks kritiek Raad van State door. Hoezo?

Lees meer

Algemeen

Geen bron van inkomen bij geringe winst?

Ondankts enkele licht positieve jaarwinsten stelt de Belastingdienst dat een zelfstandig musicus geen bron van inkomen heeft.

Lees meer